Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie 25.01.2015

Trzecia niedziela zwykła

 

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelie” – ileż razy w swoim życiu słyszeliśmy to zdanie? A jednak to wezwanie Jezusa do nawrócenia i zapewnienie, że „czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”, pozostaje nadal aktualne. Pan Jezus mówi dzisiaj do każdego i każdej z nas: „Pójdź za mną”. Warto się wsłuchać w Jego słowa i odpowiedzieć swoim życiem na nie, bo pójście za Jezusem to podążanie najlepszą drogą.

W dniu dzisiejszym

 • godzinie 15.30 w naszym kościele koncert kolędowy Orkiestry Dętej KWK Wieczorek.
 • Kolęda dodatkowa od godz. 14.00.

W Gościu Niedzielnym polecamy sprawozdanie z pielgrzymki papieża Franciszka na Filipiny, gdzie w czasie Eucharystii modliło się ponad 6 milionów ludzi.

W Małym Gościu Niedzielnym – najnowsza płyta Arki Noego pt.: „Petarda”.

Spotkania i katechezy według wewnętrznych ustaleń. Spotkanie dla seniorów w czwartek godz. 8.30.

Obchody liturgiczne tygodnia:

 • poniedziałek – wsp. św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 • środa – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK.
 • sobota – wsp. św. Jana Bosko, prezb.

Ogłoszenia tygodnia:

 • Poniedziałek 26 stycznia:
 • godz. 8.00 Msza św. w intencji Bractwa św. Anny, o 8.30 Godzinki do św. Anny.
 • godz. 19.00 spotkanie dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania oraz młodzieży spoza naszego gimnazjum i Gimnazjum nr 14, którzy mają zaległości. Młodzież przychodzi z grafikami i zeszytami z religii.

Środa 28 stycznia: o godz. 8.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek 29 stycznia: godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek 30 stycznia – o godz. 18.00 Msza św. z okazji urodzin ks. Wojciecha Winklera. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.

Sobota 31 stycznia –sprzątanie kościoła o godz. 11.00 ul. Szopienicka 17, 19 (całe bloki)

Pozostałe ogłoszenia:

 • Nadal przyjmujemy zapisy rodzin, które zechciałyby gościć u siebie młodzież Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
 • W kancelarii i zakrystii można nabyć świece gromnice w cenie 10 zł.
 • 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. (święcenie gromnic na wszystkich Mszach św.)
 • Od 3 lutego od godz. 9.00 zapraszamy do pomocy przy rozbiórce i porządkowaniu stajenki.
 • 11 lutego o godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych z namaszczeniem w kościele. Uprzejmie prosimy zatroszczyć się o osoby starsze, by mogły uczestniczyć w tej Mszy św.
 • Chrzty i roczki w lutym: 15 lutego o godz. 11.00., 22 lutego o godz. 17.00. Nauki przed chrztem w sobotę o 17.00.
 • Serdecznie zapraszamy na megawidowisko pt. „Jonasz” w wykonaniu artystów teatralnych i wolontariuszy do Spodka 17 lutego. Bilety do nabycia w kancelarii.
 • Informujemy, że Wielki Post rozpocznie się od Środy Popielcowej 18 lutego. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.00. (Msza św. dla Szkoły Życia o 11.00).
 • Odwiedziny chorych w lutym: 27 lutego Nikiszowiec, 28 lutego Korea i Janów.
 • Nauki przedślubne w naszej parafii 27, 28 lutego o godz. 19.00 i 1 marca o 12.30. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Ogłoszenia Archidiecezjalne

 • Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej organizuje dla środowiska misyjnego i nie tylko, autokarową pielgrzymkę śladami św. Tereski z Lisieux i Papieskich Dzieł Misyjnych w terminie od 4 do 12 lipca 2015 roku. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.misje.archidiecezja.katowice.pl
 • W odpowiedzi na wezwanie Kościoła do nowej ewangelizacji oraz wobec konieczności stałej formacji wierzących, a szczególnie osób podejmujących różne posługi w parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach katolickich zapraszamy na Studia Podyplomowe Teologii Duchowości. Studenci będą poznawać m.in. historię duchowości, różne wymiary duchowej aktywności człowieka w Tradycji Kościoła, duchowość nowej ewangelizacji i nowych ruchów katolickich, podstawy rozeznawania duchowego. Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 lutego 2015 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.wtl.us.edu.pl
 • Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie zaprasza na kurs Alfa. jest to cykl 10-ciu cotygodniowych spotkań wprowadzających w istotę chrześcijaństwa. Skierowany jest do osób poszukujących sensu życia dla tych, których wiedza o chrześcijaństwie jest niewielka jak i dla tych, którzy chcą na nowo odkryć swoją wiarę. Kurs odbywa się w nietypowych jak na kursy chrześcijańskie warunkach, bo w restauracji o nazwie „PUB 36” w Katowicach Giszowcu. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Pierwsze spotkanie już środę 28 stycznia. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, chęć uczestnictwa należy zgłosić telefonicznie (515-463-381) lub przez internet. W zakrystii są do zabrania zaproszenia z pełną informacją.

Ogłoszenia społeczne

 • Centrum Aktywności Lokalnej w Nikiszowcu zaprasza na spotkanie dotyczące sytuacji mieszkańców osiedla Korea. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia o godz. 17.00 w sali nr 3 w Domu Katechetycznym.
 • Jasełka dla rodziców i chętnych parafian w Gimnazjum nr 14 o godz. 16.30.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyjęli w ramach odwiedzin duszpasterskich księdza po kolędzie. Ofiary składane w ramach tych odwiedzin zostaną wykorzystane na dalsze remonty w parafii i na cmentarzu. Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać! Statystyka kolędowa zostanie podana w przyszłą niedzielę.

 


Ogłoszenia duszpasterskie 18.01.2015

Druga niedziela zwykła

Jezus pyta się w dzisiejszej Ewangelii: „Czego szukacie?”. To pytanie warto usłyszeć jako skierowane do każdego i każdej z nas. Abyśmy wychodząc z kościoła po Mszy św., mogli powiedzieć jak Andrzej w czytanym dziś fragmencie Ewangelii: „Znaleźliśmy Mesjasza”. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się, aby chrześcijanie dążyli do jedności i pojednania i byli świadkami wiary w Jezusa.

W dniu dzisiejszym

O godzinie 16.00 adorację przy żłóbku prowadzą: nasz parafialny chór ,,Cecylia” oraz chór ,,Słowiczek” z parafii z Katowic – Kostuchny.

W Gościu Niedzielnym pasjonujący film o świętej Teresie z Avila, którego nie zobaczymy w telewizji ani w kinie. Dzisiaj płyta z pierwszymi czterema odcinkami serialu, za dwa tygodnie cztery kolejne odcinki. Nowa cena Gościa Niedzielnego – 5 zł.

Spotkania i katechezy według wewnętrznych ustaleń. Nie będzie spotkania dla seniorów.

Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

środa – wsp. św. Agnieszki, dz. i męcz.

sobota – wsp. św. Franciszka Salezego, bpa i dK.

Ogłoszenia tygodnia:

Środa 21 stycznia:

 • godz. 8.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i misyjne.
 • godz. 18.45 sekcja KIK Janów zaprasza na spotkanie z księdzem prałatem Stanisławem Puchałą. Temat spotkania: „Wokół tajemnicy Bożego Narodzenia”.

Czwartek 22 stycznia: godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek 23 stycznia – od godz. 7.00 odwiedziny chorych– Nikiszowiec.

Sobota 24 stycznia:

 • od godz. 7.00 odwiedziny chorych– Janów i Korea
 • sprzątanie kościoła o godz. 11.00 ul. Szopienicka 13 ( cały blok)

Niedziela – 25 stycznia:

 • o godz. 15.30 Koncert kolędowy Orkiestry Dętej KWK Wieczorek.

Pozostałe ogłoszenia:

25 stycznia (niedziela) w Bazylice oo. Franciszkanów w Panewnikach o godz. 14:00 odbędzie się  Adoracja Apostolstwa Chorych, której przewodniczyć będzie ks. bp Marek Szkudło. W ramach spotkania: Msza święta, nabożeństwo Lourdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz Agapa. Zapraszamy na Adorację chorych, osoby niepełnosprawne, osłabione wiekiem i wszystkich chętnych.

Nadal przyjmujemy zapisy rodzin, które zechciałyby gościć u siebie młodzież Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.


 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone