Ogłoszenia duszpasterskie
Tydzień Odpustowy ze świętą Anną 21 – 27.07.2014
 
 

25.07. /piątek/
– Dzień wynagrodzenia

 •  7.00 Odwiedziny chorych z Nikiszowca
 •  7.45 Nowenna do św. Anny
 •  8.00 Msza św. za zmarłych mężów od wdów
 •  18.00 Msza św.
 • 18.30 – 20.00 Nabożeństwo ekspiacyjne i wynagradzające za grzechy parafian

26.07. /sobota/
 – Dzień św. Anny i św. Krzysztofa


 • 7.00 Odwiedziny chorych z Janowa i Korei
 • 8.00 Msza św. w intencji wdów
 • 8.30 Godzinki do św. Anny i Nowenna z uszanowaniem relikwii
 • 17.00 Spowiedź
 • 17.00 Koronka do św. Anny i Nieszpory I z uszanowaniem relikwii
 • 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji kierowców i błogosławienie wszelkich pojazdów

27.07. /niedziela/
– Dzień Odpustu Parafialnego

 •  Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 – Suma, 17.00
 • Kazania wygłosi ks. Marek Szkudło wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów w Archidiecezji Katowickiej, członek Rady Kapłańskiej Kolegium Konsultorów oraz członek Komisji Głównej II Synodu Archidiecezji Katowickiej.
 • godz. 16.00 Nieszpory
 
 

OGłoszenia parafialne    27.07.2014 r.

ODPUST U ŚWIĘTEJ ANNY 

 1.  Serdecznie witamy na Uroczystości Odpustowej u św. Anny w Janowie. Witamy naszych gości i parafian. Niech święta Anna, nasza patronka, wyprasza nam łaski potrzebne na każdy dzień.
 2.  Witamy również księdza Marka SZKUDŁO wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów w Archidiecezji Katowickiej, członka Rady Kapłańskiej Kolegium Konsultorów oraz członka Komisji Głównej II Synodu Archidiecezji Katowickiej, który wygłosi dla nas kazania odpustowe.
 3.  Zapraszamy na nieszpory o godz. 16.00.
 4.  W Gościu Niedzielnym między innymi, artykuł ,,Młody dynamiczny Kościół w Korei czeka na papieża”, o tym jak wyglądają przygotowania do pielgrzymki papieża Franciszka oraz jakie nadzieje wiążą z jego wizytą Koreańczycy.
 5.  Msze św. w tym tygodniu:
 • od poniedziałku do piątku: godz. 8.00 i 18.00
 • sobota o godz. 18.00;
 • niedziela 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.
  6.  Obchody liturgiczne tygodnia:
 •  wtorek – wspomnienie św. Marty
 • czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
 • piątek – wspomnienie  św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa  i doktora Kościoła.
 7.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 7.30.
 8.  Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.30.
 9.  W tym tygodniu przypada czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca.Spowiedź w czwartek i piątek o godz. 17.30.
10.Od piątku rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym jesteśmy wezwani do trzeźwości i abstynencji. Parafialna księga Abstynentów wyłożona jest przy ołtarzu Matki Bożej.
11.W sobotę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
12.Sprzątanie kościoła w sobotę 2 sierpnia o godz. 11.00 mieszkańcy całej ulicy Kulika.
13.W środę z naszej parafii wyrusza XI Katowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 8.00 Msza św. w intencji pielgrzymów potem wyjście na trasę. Spotkanie obowiązkowe w poniedziałek o godz. 19.00. Można zapisać się jeszcze w trakcie spotkania.
14.W sobotę autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd spod lodowiska o godz. 7.00. Zapisy w kancelarii do czwartku.
15.Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich 17.08.2014 zapisy w kancelarii.
16.  Msza św. w intencji Żywego Różańca 4 sierpnia (poniedziałek) o godz. 8.00

W dniu dzisiejszym tj. 27.07.2014 r., można zyskać w naszym kościele odpust zupełny:

Odpust jest darowaniem wobec Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Może go uzyskać wierny, odpowiednio przygotowany - po wypełnieniu pewnych określonych warunków - przy pomocy Kościoła. Odpustami są czynności wiernych, w wielu wypadkach łączące się z jakimś miejscem (np. kościołem) lub z rzeczą (np. różańcem). Odpust jest cząstkowy albo zupełny, zależnie od tego, czy uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w części lub w całości. Odpust cząstkowy jest oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym. Mianowicie zyskującemu odpust Kościół przydziela ze swego skarbca tyle darowania kary doczesnej, ile on sam jej otrzymuje przez wykonanie dobrej czynności. Stąd tym więcej będzie darowania, im więcej gorliwości okaże osoba zyskująca odpust. Nikt nie może przekazywać innym osobom żyjącym odpustów, jakie sam zyskuje. Odpusty zarówno cząstkowe jak i zupełne mogą być zawsze ofiarowane za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden w ciągu dnia. Jednakże w momencie śmierci wierny może uzyskać odpust zupełny, chociażby tego dnia zyskał już inny odpust zupełny. Odpust cząstkowy można uzyskać kilka razy dziennie chyba, że co innego jest wyraźnie zaznaczone. Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się wykonania dzieła obdarzonego odpustem, oraz wypełnienia trzech następujących warunków: 1) spowiedź sakramentalna, 2)Komunia eucharystyczna, 3) modlitwa w intencjach Ojca Świętego. (Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo), 4) Nawiedzenie Kościoła.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się i przyczynili się

do pięknego przeżywania naszego odpustu parafialnego.

Święta Anno prowadź nas do Jezusa i Maryi!

 

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone